Home   

Brno   

Praha   

Olomouc   

Prostějov   

Třebíč   

Zlín   

Aktuality   

Ceník  

Test typu pleti   

Kosmetické služby   

Speed Bronzer
okamžité opálení bez UV záření


Ptejte se nás  

Kniha přání a stížností   

Nejčastější otázky   

Zaměstnání   

Partneři Bodysun  

Deutsch   


Věrnostní systém


Přihlášení pro zákazníky:

Číslo karty:
Heslo:Indikace solária dle výsledku typu pleti

Typ pleti 1

Lidem tohoto typu pleti se všeobecně nedoporučuje opalovat.

Typ pleti 2

Lidé tohoto typu pleti mají pokožku citlivou, ale pokud k opalování přistupují zodpovědně, mohou i v soláriu dosáhnout žádaného bronzového vzhledu pleti. První opalovací dávka by neměla přesáhnout 10 minut na solárním stroji nižšího výkonu a dále by měla následovat 24-hodinová pauza v opalování, zdali nedojde k nežádoucí alergické reakci. Pokud pokožka nezčervená a nedojde ke svědění, můžete přistoupit k opalovacímu cyklu. Prvotní opalovací dávky by měly být v délce opět 10 minut a měli byste využívat výkonově nižší solární stroje, rozhodně ne v „turbo“ provedení. Opalovací dávky by měl vzhledem k typu pleti vypracovat personál solárního studia a podle jednotlivých reakcí na jednotlivé opalovací dávky jej neustále upravovat. V podstatě pro citlivou světlou pokožku platí počáteční menší opalovací dávky v délce 10 – 15 minut na strojích o výkonu 100W. Mezi jednotlivými opalovacími cykly je vhodné udržovat několikadenní přestávku v opalování. Lidé tohoto typu pleti by měli „turbo“ solária využívat jen účelově k zesílení bronzové barvy pleti. Opalovací cyklus pro citlivější nebo světlou pokožku trvá přibližně 200 minut. Rovněž je důležité používání solárních přípravků, zejména určených pro citlivou pleť nebo pro začátečníky v opalování. Tento typ pleti by měl k opalování přistupovat zodpovědně a zbytečně nepřekračovat opalovací dávky.

Typ pleti 3

Lidé tohoto typu pleti nemají obyčejně s opalováním problémy. Pokud nepřekročí opalovací limit, jejich pokožka zpravidla ani nezčervená, naopak postupně zhnědne. První opalovací dávka by však měla i u tohoto typu pleti být minimální, není kam spěchat. Vždy platí heslo, opalování pomalejší je i trvanlivější a tmavší. Již následující den je možné opět navštívit solárium a tuto dávku zopakovat. Dále následuje denní až dvoudenní pauza a opět je možné přistoupit k opalování. Všechny prvotní dávky jsou vhodné provádět na strojích o výkonu 100W, možno však postupně přikročit k výkonově silnějším. Pokud začne pokožka hnědnout, můžete přikročit k tzv. „turbo“ stroji. Opalovací cyklus tohoto typu pleti trvá asi 150-200 minut. Nezapomeňte použít kvalitní solární přípravky pro dosažení maximálního zbarvení pokožky.

Typ pleti 4

Lidé tohoto typu pleti se opalují hned dohněda. První opalovací dávka může být hned 15 minut, ale na 100W stroji (i výkonově silnějším). Opalovací dávka se může následný den zopakovat a potom si dopřejte denní pauzu. Dále lze jednotlivá ležení zvyšovat a pokud začne pokožka pigmentovat, lze přistoupit k „turbo“ stroji. Mezi jednotlivými opalovacími cykly si dávejte jedno až dvoudenní mezeru a používejte kvalitní solární přípravky pro maximální opálení (např. i speciální přípravky, které pracují na reakci pokožky – prokrvovací). Tento typ pokožky může užívat k zesílení pigmentace v horní části těla i tzv. opalovací křesla. Jestliže pokožka začne rovnoměrně hnědnout, lze jednotlivé dávky snižovat. Celkový opalovací cyklus je pro tento typ pleti asi 150 minut.